Butelka na sos

Dodano: 2013-08-02 00:00:00

Dzisiejszy wpis jest wynikiem moich wielomiesięcznych poszukiwań i polowań. 
Jakiś czas temu podpatrzyłam w którejś knajpce, jak kucharz polewał sałatkę sosem z plastikowej, miękkiej, przezroczystej i zakończonej cienkim "dzióbkiem" buteleczki. Operacja zdobienia talerza, gofra, sałatki czy naleśnika polewą z takiego czegoś wyglądała na banalnie łatwą, niebrudzącą, wygodną. Zapragnęłam to mieć. Potem podobny gadżet wydziałam jeszcze wiele razy, zawsze w knajpach, nigdy w sklepie. W akcie desperacji dręczyłam kelnerów, podpytywałam kucharza w biurowej kantynie - nikt nie wiedział, skąd się bierze obiekt mojego pożądania. 
Do wczoraj. Po raz setny przeszukując internet na hasła "butelka do sosów", "pojemnik na sos" etc, zaświtała mi w głowje fraza "dyspenser do sosów". Skąd to wzięłam - nie mam pojęcia, niezmierzona jest siła zasobów poznawczych. Pewnie zasłyszałam gdzieś kiedyś na ulicy, nie przypuszczając że może chodzić o moje wyśnione buteleczki, a teraz umysł skojarzył wreszcie fakty, i... TADAAAAA! 
Allegro podpowiedziało, że DYSPENSERY  do sosów występują w dwóch rozmiarach - 0,35 i 0,7. Cena śmieszna - kilka złotych. Zamówiłam po dwie sztuki z każdego rozmiaru i czekałam. Nie musiałam zresztą czekać długo, bo przesyłka nadana paczką biznesową dotarła dziś rano (Poczto Polska, nie wierzę!).

IMG_4235 copy

Butelki wykonane są ze specjalnego, miękkiego plastiku łatwego do czyszczenia - płyny zbijają się na nim w większe krople, zapobiegając brudzeniu całej powierzchni. Wykonane są z niego również np. korki - niekapki w butelkach syropów lub oliwy. Uważam to za spore udogodnienie. 
Cienki dzióbek świetnie nadaje się do dekoracji talerza przed nałożeniem potrawy (np. deserów). Minusem jest brak zatyczki, ale można to jakoś przeżyć. 

Butelka na sos może być olbrzymim ułatwieniem w przygotowaniu i dekoracji deserów, sałatek, gofrów, naleśników itd. Zatem jeśli odczujecie potrzebę posiadania podobnej, pamiętajcie - szukajcie DYSPENSERA na sos ;) 

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Blog

  • Coś nowego!

    Opowiem Wam historię. Będzie długa i bardzo osobista, ale naprawdę chcę byście ją poznali.  Otóż. Moja mama to niezwykła...

    Ostatnie komentarze