Kawiarnia Fraza

Dodano: 2014-09-03 00:00:00

Nie raz i nie dwa ratowała mnie, kiedy wygłodzona wpadałam z porannych zajęć Wydziału Psychologii na wieczorne zajęcia Wydziału Pedagogicznego. To tutaj wypijałam hektolitry kawy, ślęcząc nad tekstami filozofów wychowania i teoretyków edukacji. Tutaj wspomagałam się koktajlami, lemoniadami i przecudnie rozgrzewającą herbatą zimową. Tutaj przeczekiwałam okienka, spotykałam się ze znajomymi, toczyłam zaciekłe debaty naukowe a nawet, o zgrozo! organizowałam wystawy fotograficzne zakrapiane winem. A teraz, kiedy powróciłam na łono alma mater na kolejnym etapie przygody z edukacją, jest źródłem obiadów “na wynos” konsumowanych potem już w biurze z wygłodniałym mężem. Fraza, kawiarnia Wydziału Pedagogicznego UW. Tyle już lat, a Ty zmieniasz się jedynie na lepsze! Codziennie zaskakujesz mnie nowym menu, posiłkami domowymi (dzisiejsze mielone z suróweczką, mmmmm…), a czasem - całkiem egzotycznymi (wieprzowina w mandarynkach, nie zapomnę!).

screenshot-by-nimbus (3)

No i nieśmiertelny blok czekoladowy - stały punkt moich wizyt na wydziale, najpyszniejszy deser świata dla spragnionych słodyczy studentów. Oraz pracowników, a jakże.

Przykładowe ceny: obiad (mięsko, ziemniaczki/kasza, surówka, małe/duże): 8/15 zł, zupa (mała/duża): 4/6 zł, koktajle, kawy, herbaty w okolicach 6/10 zł.
 
Polecam z całego serca! Warto wczesniej zorientować się w godzinach przerw w wykładach lub lekcjach liceum zlokalizowanego w budynku wydziału. Choć Fraza ma kilka stolików w środku i kilka na zewnątrz, nie ma szans, by starczyło miejsca dla gości z zewnątrz, gdy kawiarnię nawiedza horda studentów i uczniów na długiej przerwie. Dlatego koniecznie wybierzcie spokojniejszą porę na lunch (np. przed 13 lub po 16).

NIE POLECAM hipsterom z Placu Zbawiciela. Wiem, że macie blisko, ale... nie Wasz klimat, serio, idźcie do Szarloty czy gdzieś :*
Fraza dla studentów i prawdziwych miłośników studenckiej atmosfery! ;)

Kawiarnia Fraza, 
ul. Mokotowska 16/20
Strona www: fraza.waw.pl
Facebook Frazy: www.facebook.com/pages/Kawiarnia-Fraza/238258799577901

1013114_10200995463760359_403252010_n

Komentarze

comments powered by Disqus

Blog

  • Coś nowego!

    Opowiem Wam historię. Będzie długa i bardzo osobista, ale naprawdę chcę byście ją poznali.  Otóż. Moja mama to niezwykła...

    Ostatnie komentarze