Śledzie w oleju

Dodano: 2014-12-21 00:00:00

Wigilijne śledzie można przygotować już tydzień przed świętami, jednak rzadko kiedy udaje im się dotrwać do samej wigilii. Dlatego warto od razu pomyśleć o większej porcji, żeby oszczędzić sobie ponownego obierania cebuli ;) 

IMG_8546

Potrzebujemy (na 3-4 słoiki): 
  • 70 dag surowe filety śledziowe w słonej zalewie
  • 3 średnie cebule
  • olej lub oliwa (ok. 250 ml)
  • mleko do moczenia filetów

W większości przypadków śledzie w solance są bardzo słone. Dlatego zawsze przed przełożeniem do słoików moczę je najpierw kilka godzin w mleku. 
Po przepłukaniu kroimy filety w poprzek na paski szerokości ok. 4 centymetrów. Teraz cebula: w mojej rodzinie siekało się ją zawsze w półplasterki, za to w rodzinie męża - w kosteczkę. A Wy jak lubicie? Ja wybieram półplasterki - mniej roboty ;) 

Śledzie i cebulę układamy ciasno warstwami w słoikach i zalewamy oliwą lub olejem. Na koniec szczelnie zakręcamy i odstawiamy do lodówki. Śledzie gotowe są już następnego dnia, choć moim zdaniem najlepszy smak uzyskują po trzech.
Jeśli zamierzacie przechowywać je dłużej pamiętajcie, by nic nie wystawało ponad poziom oleju - to zabezpieczy zawartość słoika przed ewentualnym psuciem.

 IMG_8552
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Blog

  • Coś nowego!

    Opowiem Wam historię. Będzie długa i bardzo osobista, ale naprawdę chcę byście ją poznali.  Otóż. Moja mama to niezwykła...

    Ostatnie komentarze