Umpa Lumpa - czekoladowy raj na Żoliborzu

Dodano: 2013-07-25 00:00:00

Żoliborz to niesamowite miejsce. Z jednej strony - pełne lanserskich klubokawiarni (Fawory, Kawalerka), z drugiej - nadal zielone, spokojne, rodzinne. W ten klimat "rodzinności" (ale nie tylko, o czym za chwilę) wpisuje się doskonale Umpa Lumpa - sklep i minikawiarnia, która niedawno obchodziła swoje pierwsze urodziny. 

IMG_3876 copy


Umpa-Lumpa, która swoją nazwę zawdzięcza oczywiście książce Roalda Dahla, to raj dla czekoladożerców. Zwłaszcza tych, których nie satysfakcjonuje supermarketowa tłusta, lepka, słodko-mdła papka serwowana przez topowych producentów. W sklepokawiarni znajdziemy przede wszystkim wysokojakościowe czekolady Zottera. Ilość smaków, mnogość opakowań w pierwszej chwili wprawiają w lekką dezorientację - wtedy jednak na pomoc rusza przesympatyczna pani, by w kilku słowach opowiedzieć o każdym z produktów. 

umpalumpa

Mamy zatem do wyboru czekolady Labooko, również w wersji podwójnej dla niezdecydowanych - w każdym opakowaniu znajdziemy dwie minitabliczki (każda inna). Mamy czekolady Mitzi w opakowaniu stylizowanym na płytę CD, fantastyczne jako prezent. Mamy czekolady pitne, hiszpańskie turrony, krówki firmowe, a niebawem do oferty trafią również wysokogatunkowe herbaty (byłam, widziałam - zachwyciła mnie forma jednorazowych tubek, z których wysypuje się gotową mieszankę wprost do filiżnki).
Na miejscu można również ugasić pragnienie sokami na bazie składników naturalnych (Kokos i Biała Guajawa, Liczi, Owoce leśne i Bazylia - szaleństwo! :) 
Umpa_Lumpa_4

Sam wybór czekolad jest przeogromny i może budzić co najmniej... zdziwienie. Niecodzienne połączenia, niespotykane w żadnym innym produkcie, nietypowe składniki: mango+orzechy, ananas, owoce akai, banan w cynamonie, ale i..ocet balsamiczny,  bekon i winogrona, wódka z młodych ziemniaków, nasiona konopii indyjskiej, kozie mleko, czerwone wino, szampan, galaretka z kwiatów czarnego bzu, morelowa brandy... Czy muszę wymieniać dalej? ;) 

65266_640692142608260_485710961_n

Z tego co wiem, Umpa-Lumpa często angażuje się w życie lokalnej społeczności. Możecie zatem spotkać ich na żoliborskich festynach i spotkaniach. Z ciekawostek: sklep powiązany jest z pobliską restauracją Żywiciel - prowadzi ją mama właściciela Umpa - Lumpa. Rodzinny biznes, rodzinna historia - lubimy takie inicjatywy, więc tym bardziej zachęcam do zajrzenia na ul. Mickiewicza 24 :) 


*zdjęcia 2, 3, i 4 pochodzą z fanpage'a Umpa-Lumpa na Facebooku. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Blog

  • Coś nowego!

    Opowiem Wam historię. Będzie długa i bardzo osobista, ale naprawdę chcę byście ją poznali.  Otóż. Moja mama to niezwykła...

    Ostatnie komentarze